Adres : Atakent Mahallesi 1. Posta Sokak. No:12 Cadde 24 Plaza Kat:7 Daire:81 – Küçükçekmece – İSTANBUL / TÜRKİYE

Basın Bülteni

Basın Bülteni

Denizli DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarına Hazırlanıyor…

Türkiye’nin en önemli ve en büyük ticaret merkezleri arasında yer alan Denizli 15 -18 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarına hazırlanıyor.

 

Tekstil, Mermer, Bakır, Kablo, Gıda gibi birçok ürün grubunun üretiminde ve ihracatında ülkemizin lider kentlerinden Denizli son dönemde düzenlenen fuarlarla bölgenin fuar kenti olma yolunda ilerliyor.

 

2017 yılında Tekstil Makinaları, Tarım ve Kitap fuarlarına evsahpliği yapan kent şimdide ilk defa Emlak ve Yapı Endüstri fuarına hazırlanıyor. İzgi Fuarcılık tarafından organize edilecek olan fuar ev ofis konseptinde ki projelerin yanı sıra Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Akıllı Ev Teknolojileri, Banyo ve Mutfak Ürünleri, Güvenlik Sistemler gibi geniş bir ürün grubuyla DKM – Denizli Kongre ve Kültür Merkezinde ( EGS PARK FUAR ALANI) kapılarını açacak.

 

DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı ile ilgi olarak İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. Yurt İçi Fuarlar Sorumlusu Mustafa Kemal HIZARCIOĞLU yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi; ‘’ 2016 yılında İz Bırakan Fuarlar, İz Bırakan Sonuçlar’’ sloganıyla kurmuş olduğumuz İzgi Fuarcılık lokal fuarların giderek önemini kazanması ve yaygınlaşması neticesinde öncelikle Anadolu’da farklı sektörlere yönelik yapılmayan ve kentlerde üretimi yoğun ürün gruplarına yönelik fuarlar düzenlemek amacıyla çalışmalarına başlamıştır. Ülkemizde ki 81 ilin tamamının üretim, yatırım, ulaşım, nüfus ve ekonomik durumunu hatta birçoğunu dolaşarak uzun bir araştırma süreci sonucunda Denizli üzerinde yoğunlaştık. İlk olarak 2017 yılı Mart ayında ülkemizin en önemli tekstil üretim ve ihracat merkezlerinden Denizli’de EGE TMF Fuarını gerçekleştirdik. 8 ülkeden 95 direk katılımcı firmanın yer aldığı fuar 4 gün boyunca 5833 kişi tarafından ziyaret edilirken, yapılan ticari anlaşmalarla kentte bugüne kadar düzenlenen en başarılı fuar olarak ilk sıraya yerleşti. Nisan ayı gibi ise Emlak ve Gayrimenkul sektörü üzerine yoğunlaşırken Ağustos ayına kadar 5 aylık bir araştırma ve kentteki lider firmalarla görüşerek Anadolu’da ilk kez Emlak ve Gayrimenkul sektörünü de içine alan DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarını düzenleme kararı aldık’’ dedi.

 

Geliri Giderinden Fazla, Ayrıca Kişi Başına Düşen Milli Gelir Türkiye Ortalamasının Üzerinde

Hızarcıoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; ‘’ Denizli son yıllarda ülkemizin en çok göç alan ve en hızlı büyüyen kentlerinden birisidir. Sürekli yatırımların artarak devam ettiği, ekonomik olarak ülkemizde geliri giderinden fazla ayrıca kişi başına düşen milli geliri Türkiye ortalamasının üzerinde ki tek şehridir. Tarihi dokusunun yanı sıra kentteki üreticilerin fuar kültürü üst seviyededir. Kent geneline baktığımızda birkaç yıl içerisinde bölgenin lider kenti olma yolunda ilerlemektedir. İzmir ve Antalya gibi kentlerin ulaşım yolu üzerinde olması, Manisa, Isparta, Burdur, Uşak, Muğla, Aydın gibi kentlere yakınlığı ayrıca bir avantaj sağlamıştır Denizli’ye. Yılın 12 ayı Turist barındırmaktadır. Tabi ki bunların yanında yükselen yapılar, devam eden alt yapı çalışmaları kente modern bir hava kazandırmıştır. Özellikle yeni ev ve ofis projelerinin çokluğu İnşaat ve Yapı sektörlerine büyük bir hareketlilik getirmiştir. Bu durum Denizli’de ki ekonomik kalkınmayı da tetiklemiştir. Ayrıca Denizli sanayicisinin ve yatırımcısının yatırımlarını kent içerisinde tutmasıyla da ihracattan elde edilen gelirinde Denizli dışına çıkmasını engellemiş, para içeride kalmış, kentsel ekonomik bir büyüme sağlanmıştır’ ’dedi.

DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuar çalışmalarıyla ilgili açıklamalarını sürdüren Mustafa HIZARCIOĞLU; ‘ Eylül ayı 2. Yarısında tanıtım ve ön talep görüşmelerine başlamış olduğumuz fuar Emlak - Gayrimenkul ve Yapı –İnşaat olmak üzere iki ayrı birbirini tamamlayıcı sektörü bir araya getirecektir. Aslında bu konsepte yapılan dünyada ki ilk fuar organizasyonudur. Kentte ki yatırımcıları, ev ve ofis almak isteyen insanlara yapı ve inşaat sektörlerimizden katılımlarla daha zengin bir içerik sunacağız. Yine bu arada fuarda ki bu iki ayrı sektörümüzün işbirliğini de artırmış olacağız. Fuara katılan firmaların iş yapma şansı oldukça yüksek olacaktır. Hepimizin bildiği gibi son yıllarda insanların fuarlara bakış acısı giderek değişmekte ve bu değişiklik DEYEF ile farklı bir anlam kazanacak, ülkemizde farklı şehirlerde benzer fuarların önünü açacak bir model olacaktır.

Şimdi ön talep toplamaya başladığımız fuarımızın başvurularını incelediğimizde sadece Denizli’de ev ve ofis projesi yapan değil, İzmir, İstanbul, Antalya, Muğla gibi kentlerde ki proje firmaları da yer almaya başladılar. Yapı ve İnşaat sektörlerinden katılımcılarımızı incelediğimizde de ülkemizin en önemli markalarının bayilikleri aracılığıyla fuarda ki yerlerini aldıklarını görüyoruz’’ dedi.

 

Anadolu’da bugüne kadar yapılan fuarlara baktığımızda daha çok tarım ve hayvancılık üzerine oldukça fazla projeler görmekteyiz. Konya, İzmir, Samsun, Ankara ve Antalya, Gaziantep bugün İstanbul’dan sonra en çok fuar düzenleyen kentler olarak karşımıza çıkıyor. Bu fuarlara baktığımızda ise yine tarım ve yapı endüstrisi ilk iki sırayı paylaşmakta. Burada kentsel değil bölgesel kalkınma ve sanayileşmeyi ön planda tutarak fuar yapma amacındayız. DEYEF Fuarı ile de Denizli’yi bölgenin buluşma noktası haline getirerek şehirler arası işbirliğini de artırmış olacağız diyerek açıklamalarını bitirdi.

 

DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarında Sergilenecek Başlıca Ürün Grupları

Ev ve Ofis Projeleri, Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Nalbur ve Hırdavat Ürünleri, Banyo ve Mutfak Ürünleri, İç ve Dış Dekor Ürünleri, Akıllı Ev Teknolojileri, Elektrik Malzemeleri, Güvenlik ve Taşıma Sistemleri, Zemin Kaplamaları, Mimari ve Müteahhitlik Hizmetleri, İş güvenliği ve sağlığı, Yapı Kimyasalları vb.

 

Haber Görselleri

deyef@izgifuarcilik.com.tr adresinden bilgi alınız.

DİMSİAD ve İZGİ FUARCILIK’dan Dev İşbirliği

DİMSİAD - Denizli İnşaat Malzemesi Satıcıları İş Adamları Derneği, 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından Denizli’de düzenlenecek olan DEYEF –Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarını destekleme kararı aldı.

 

 

Ülkemizin başarılı Fuar Organizatörleri arasında yer alan İZGİ Fuarcılık Ltd. Şti. ikinci büyük fuarını da Denizli’de düzenleme kararı aldı.

22 -25 Mart 2017 tarihleri arasında Denizli’de düzenlemiş olduğu EGE TMF –Ege 1. Tekstil, Hazır giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Dijital Tekstil Baskı Teknoloji Fuarında 8 ülkeden 14’ü yabancı toplamda 95 firmanın katılımıyla büyük bir başarı elde ederek Denizli’de de uluslararası bir fuar yapılabileceğini gösteren firma, DİMSİAD - Denizli İnşaat Malzemesi Satıcıları İş Adamları Derneğinin de destekleri ile DEYEF –Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı için hazırlık çalışmalarına başladı.

 

15-18 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar için DİMSİAD Yönetim Kurulu ve Dernek Üyelerinin de katılımı ile gerçekleşen toplantıda alınan kararla DİMSİAD- İZGİ FUARCILIK işbirliğine varılmıştır.

 

İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. Yurt İçi Fuarlar Sorumlusu Mustafa Kemal HIZARCIOĞLU yapmış olduğu kısa açıklamada şunları dile getirdi; ‘’ İz Bırakan Fuarlar, İz Bırakan Sonuçlar’’ Sloganıyla başlamış olduğumuz Fuarcılık çalışmalarımızda Denizli’de ki üretim yoğunluğuna, İstihdam alanlarının sunmuş olduğu avantajlara ve artışa göre fuar yapma kararı aldık. İlk olarak da 22 -25 Mart 2017 tarihleri arasında EGE TMF Fuarını gerçekleştirerek sadece Denizli’nin değil Tekstil Sektörünün gündemine oturduk. Denizli sanayicisinin göstermiş olduğu ilgiyle fuar beklenenin üzerinde bir başarı elde etti. Bu durum farklı ürün gruplarına yönelik Denizli’de yapmayı planlamış olduğumuz fuar projelerimizin uygulamaya geçirilmesini hızlandırdı. Daha önce programlarımız arasında yer alan DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarının 3,4 aylık ek bir araştırma ve proje geliştirme çalışmalarıyla resmi başvurularını tamamlayarak startını verdik. Öncelikle Denizli’nin en önemli sektörel dernekleri arasında yer alan DİMSİAD ile görüşmelere başlayarak işbirliği içerisine girme kararı aldık. Bugün burada fuarın başarısı için de projeyle ilgili yapılması gereken tüm konuları konuşmuş olduk’’ dedi.

 

Fuarın içeriği ile de açıklamalarını sürdüren Mustafa Kemal HIZARCIOĞLU; ‘’ Denizli bugün ülkemizin en büyük 8.ihracatçı kentidir. Ayrıca milli geliri Türkiye ortalamasının üzerinde ki tek şehridir. Artan yatırımlara paralel olarak artan bir nüfusa sahiptir. İstanbul ve benzer kentlerdeki durumun tam tersine Denizli’de yeni yaşam alanlarını bir ihtiyaç haline getirmiştir. Bugün kentte onlarca konut ve ofis projesi yükselmeye başlamış, Denizli’nin gelişmesine, değişmesine ve modern bir kente dönüşmesine neden olmuştur. İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. olarak da sadece yapı malzemelerini sergilemektense kentte yükselen projeleri de fuar konseptine ilave ederek gelen ziyaretçilerin ve katılımcı firmaların işbirliği fırsatı yakalamasının önü açılmıştır. Konut alacak veya yatırım yapacak insanların tüm projeleri bir arada göreceği, tercih yapabileceği bir ortam oluşturulurken, yine evinde yenilik veya dekorasyon yapabilecek, yapmış olduğu konut projeleri için en uygun ve en iyi malzemeleri seçebileceği güzel bir ortam oluşturma amacıyla DEYEF-Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarını oluşturduk. Bu konseptte ülkemizde ilk kez bir fuar düzenlenecektir ve bu fuara da Denizli ev sahipliği yapacaktır. Diğer kentlere ve şehirlere örnek olacaktır bu fuar. İnşallah EGE TMF Fuarında olduğu gibi bu fuarda da Denizlililer fuara gereken ilgiyi gösterecektir’ ’dedi.

 

DİMSİAD Derneği Başkanı Murat TUNCER ise yapmış olduğu açıklamada şunları dile getirdi; ‘’ Denizli birçok sektörde olduğu gibi konut ve inşaat sektörlerinde de hızla büyüyen bir şehirdir. Giderek ihtiyaçların artması, bu ihtiyaçlarla birlikte de kentte ki tedarikçi sayısının artmasına neden olmuştur. Bu durum Denizli’de özellikle de yapı endüstrisiyle ilgili geniş katılımlı, profesyonelce organize edilmiş, uluslararası fuarlar kalitesinde ve düzeyinde bir fuarı gerekli kılmıştır. Dernek olarak uzun süredir bir fuar organizasyonu arayışı içerisinde gerekli çalışmalarımızı yaparken, İzgi Fuarcılık, DEYEF –Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı projesiyle görüşme talebini iletti. Projeyi yönetim kurulumuz ve üyelerimizle inceleyerek geçmişte yapılmış olan benzer organizasyonlardan farklı bir içeriğe sahip olduğunu gördük. İzgi Fuarcılık tarafından yapılan EGE TMF Fuarının da elde etmiş olduğu başarıyı görerek destekleme kararı aldık. Tüm üyelerimizin katılımı için de satış fiyatları üzerinden indirim aldık. Ayrıca fuar indiriminden yararlanmak isteyen diğer firmalarında Derneğimize üye olmalarının önünü açtık. Fuar indirimleri ve derneğimiz için verilecek diğer hizmetler için de tüm firmalarımız DİMSİAD’dan geniş bilgi alabilirler’’ dedi.

Murat TUNCER konuşmasını şu şekilde sürdürdü; ‘’ DİMSİAD Derneği ve Denizli TİMFED üyesi 5 kentten birisidir. Bugün 160 üyesiyle Denizli’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Birleştirici, bütünleştirici, bir yapıya sahiptir. Tüm üyelerinin sesi olurken, onların sorunlarını ve karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünde etkin bir yere sahiptir. DEYEF –Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarıyla işbirliği yapılmasında da üyelerinin çıkarları ve elde edeceği başarılar ön planda tutulmuştur. İnşallah bu fuar ile birlikte de tüm üyelerimiz sektörde etkin bir yere ve konuma sahip olurlar. Şimdiden fuara katılma kararı alan tüm üyelerimize başarılar dilerim’’ diyerek açıklamalarını bitirdi.

 

DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarında Sergilenecek Başlıca Ürün Grupları

Ev ve Ofis Projeleri, Yapı ve İnşaat Malzemeleri, Nalbur ve Hırdavat Ürünleri, Banyo ve Mutfak Ürünleri, İç ve Dış Dekor Ürünleri, Akıllı Ev Teknolojileri, Elektrik Malzemeleri, Güvenlik ve Taşıma Sistemleri, Zemin Kaplamaları, Mimari ve Müteahhitlik Hizmetleri, İş güvenliği ve sağlığı, Yapı Kimyasalları vb.

 

 

Haber Görselleri

deyef@izgifuarcilik.com.tr adresinden bilgi alınız.