Adres : Atakent Mahallesi 1. Posta Sokak. No:12 Cadde 24 Plaza Kat:7 Daire:81 – Küçükçekmece – İSTANBUL / TÜRKİYE

KAPANIŞ BÜLTENİ

DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı Rekorlarla Sona Erdi.

‘’ Düşlediğiniz Ev, Eviniz İçin Düşlediğiniz Herşey’’ Sloganı ile 15- 18 Mart 2018 tarihleri arasında kapılarını açan DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı konusu itibarıyla kendi alanında tüm rekorları kırdı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Ticaret Odası ve DİMSİAD – Denizli İnşaat Malzemeleri Satıcıları İşadamları Derneği Destekledikleriyle İzgi Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen DEYEF – Denizli 1. Emlak ve Yapı Endüstri Fuarı sergilenen konut ve ofis projelerinin yanı sıra gelen ziyaretçi sayısıyla konusunda Türkiye’nin en büyük fuarı olarak büyük bir rekorla kapılarını kapattı.

Yazlık ve kışlık konut projelerinin yanı sıra sanayi siteleri ve iş merkezlerinin sergilendiği fuarda Bina Otomasyonları ve Akıllı Ev Teknolojileri, Banyo ve Mutfak Seramikleri, Banyo, Mutfak ve Yatak Odası Dolapları, Asansörler, Aydınlatma Ürünleri, Zemin ve Dış cephe kaplamaları, Yapı ve İnşaat Malzemeleri gibi geniş bir ürün grubu yer alırken fuar 4 gün boyunca gelen ziyaretçilerin büyük ilgisini gördü.

Konut Projeleri ilginin Odağı Oldu.

18 Konut ve Ofis projesinin sergilendiği fuarda gelen ziyaretçilerin projelere olan ilgisi beklentilerin üzerinde gerçekleşti. 4 gün boyunsa katılımcı firmalarla birebir yapılan görüşmelerde görmüş oldukları ilgiden duyulan memnuniyet yüzde yüz seviyelerine ulaşırken, tüm katılımcı firmaların bir sonraki fuar için yerlerini büyültme kararı aldıkları tespit edildi.

Mutfak ve Banyo Ürünlerinde Dekoratif Ürünler Dikkat Çekti.

Mutfak ve Banyo Dolapları, Ankastre Ürünler, Banyo ve Mutfak Seramikleri gibi ürünlerin sergilendiği fuarda rengarenk mimari tasarımlar dikkat çekti. Özellikle evini yenilemek isteyen ziyaretçilerin büyük beğenisini toplayan ürünlere olan ilgi katılımcı firmaları mutlu ederken, müteahhitlik firmalarında olduğu gibi fuardan duyulan memnuniyet % 100 olarak gerçekleşti.

Asansörler, Bina Otomasyonları, Güvenlik ve Akıllı Ev teknolojileri fuarda sergilenen diğer ürün grupları arasında yer aldı. Özellikle yaşam alanlarımızda hayatı kolaylaştıran akılı ev teknolojileri fuarda renkli görüntülerin oluşmasını sağladı.

Prefabrik Yapılar, Peyzaj Ürünleri ise fuarın en dikkat çeken ürün grupları arasında ki yerini aldı. Özellikle sergilenen prefabrik yapılar ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

Bina Yalıtım ve İzolasyon Malzemeleri, Çatı ve Cephe Kaplamaları, Zemin ve Tavan Döşemeleri, Aydınlatma Ürünleri, Kapı ve Pencereler, İskele ve Kalıp Sistemleri, Yapı Boyaları ve Kimyasalları, Yapı ve İnşaat Malzemeleri fuarda sergilenen diğer ürünler arasında yer aldı. Özellikle mimar, müteaahit ve taahhüt firmalarının bu ürünlere olan ilgisi beklentilerin karşılanmasını sağlamış oldu.

Katılımcı Memnuniyet Anketi Yapıldı.

Fuar son günü tüm katılımcı firmalarla genel memnuniyet anketi gerçekleştirildi. Anket sonuçlarında katılımcı firmaların memnuniyet oranı % 93 olarak ortaya çıktı.

Yine yapılan anket sonucunda bir sonra ki fuarda da yer almak isteyen firmaların oranı % 95, Fuar İçeriği, genel dağılım ve ürün çeşitliliğinin yeterliliği, Organizatöre duyulan güven, ziyaretçi sayısının yeterliliğinden duyulan memnuniyet % 100 oldu.

Tanıtım çalışmalarının yeterliliği % 80 olurken fuar alanına ulaşım en çok şikâyet alan konu oldu. Özellikle fuar alanına gelen yolların bitmemiş olması, yönlendirmenin yetersizliği, bazı yolların trafiğe kapanması başlıca şikâyetler arasında yer aldı.

Şehir dışından gelen ziyaretçilerle işbirliği yapılıp yapılmadığı hakkında yöneltilen soruya ise katılımcı firmaların vermiş olduğu yanıt % 14, konut ve ofis satışı % 90, hiç sipariş alamadık yanıtı ise % 4 şeklinde ortaya çıktı.

Ziyaretçi yoğunluğu yaşandı.

4 Gün boyunca gelen tüm ziyaretçilerin kayıt atına alındığı fuarda 17.325 kişi fuarı ziyaret etti. Son gün yaşanan yoğunlukla fuar davetiyelerinin doldurularak içeri alınması ve bazı kapıların açılmasıyla ziyaretçi sayısının 20 binin üzerine çıktığı tahmin edilmektedir.

Gelen ziyaretçilerin büyük bir kısmı Denizli il ve ilçelerinden olurken, Uşak, Isparta ve Aydın en çok şehir dışından fuarı ziyaret eden iller arasında yer aldı.

Burdur, Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara, Düzce, Afyon, Konya, Adana, Ağrı, Niğde ve Muğla’dan toplamda 1204 kişi fuarı ziyaret etti.

Yurt dışından gelen misafirlerini de ağırlayan fuarda İran, Irak, Suriye ve İtalya’dan toplam 35 kişi yer aldı.

Gelen ziyaretçilerin % 43’ü Bayan, % 57’si Erkek, yine gelen ziyaretçilerin % 21’ü kamu görevlisi ( Asker, Polis, Öğretmen, Doktor, Memur ) % 16’si işveren ve serbest meslek, % 33 işçi, % 2’si öğrenci, 20 Ev hanımı, % 8 Emekli şeklinde gerçekleşti.

Meslek gruplarında sektör içinde görev yapan Mimar, Müteahhitlik ve Taahhütlük İşleri, Yapı Malzemeleri satıcısı ve üretici ise % 22 olarak gerçekleşti.

STK’larla birlikte toplam 68 firma ve kuruluşun yer aldığı fuarda 675 kişi stant görevlisi olarak fuarda yer aldı.

Her gün gelen ziyaretçilerle fuar çıkışı yapılan görüşmelerde ise fuarın beklentileri karşılayıp karşılamadığı, bir daha böyle bir organizasyon tekrarlanırsa ziyaret edip etmeyecekleri, bir sonra ki fuarda görmek istedikleri konularda sorular yöneltildi. Fuarın beklentilere cevap verdiği % 100, tekrarında ziyaret ederim diyenler % 100 olarak gerçekleşti.

Fuarda daha hangi ürün grubunu görmek istersiniz sorusuna ise sırasıyla Prefabrik Yapılar, İskele ve Kalıp Sistemleri, Aydınlatma Ürünleri, Mobilya ve İç Dekor Ürünleri, Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık firmaları yanıtları yer aldı.

Gelen ziyaretçiler içerisinde üretici, tedarikçi veya müteahhitlik hizmetleri verenlerin yer aldığı 100 kişi le birebir yapılan görüşmede ise bir sonra ki fuarda katılımcı olarak yer almak ister misiniz şeklinde yönetilen soruya ise 38 firma temsilcisi yer almak isterim, 25 firma temsilcisi şartları görüşmek isterim, 12 firma temsilcisi düşünmek istiyorum, 10 firma temsilcisi fuar bize hitap etmiyor, 15 kişi ise düşünmüyorum şeklinde yanıt verdi.